Delhaize breidt ecologisch gamma uit

Verstuur naar een vriend(in) Afdrukken

De omzet van ecologische producten steeg vorig jaar met bijna 40 procent bij Delhaize. Ook het eigen huismerk Eco deed het ondanks de crisis erg goed, wat de distributieketen ertoe aanzette het label met een tiental producten uit te breiden. "We merken een mentaliteitsverschuiving bij de consument", zegt Dirk Van den Berghe, kwaliteitsverantwoordelijke bij Delhaize België.


Delhaize voerde in 2008 een nieuw gamma ecologische producten in onder het huismerk Eco. Niet zonder succes, want het aantal klanten van het merk steeg in de periode maart 2009 en januari 2010 met 20 procent.

"Het ecologisch gamma doet het sowieso heel goed", zegt kwaliteitsverantwoordelijke Dirk Van den Berghe. "We merken dat onze consumenten meer naar milieuvriendelijke producten neigen en dat willen we aanmoedigen".

Daarom besliste Delhaize om haar eigen Eco-label uit te breiden met onder meer waspoeder, schuursponsjes, ontstopper en  aanmaakmiddel voor de barbecue. Afwasmiddel, WC-gel, vaatwastabletten, allesreiniger, toiletpapier, vuilniszakken en zakdoekjes zaten al in het gamma.

Absolute topper is het vloeibaar afwasmiddel. "Dat werkt vaak als ijsbreker. Eenmaal consumenten hiervan overtuigd geraakt, staan ze vaak meer open voor andere duurzame producten".

"We vermoeden dat de competitieve prijzen van ons huismerk ook een rol spelen. Je mag rekenen dat onze eigen producten gemiddeld 15 procent goedkoper zijn dan die van andere merken, waardoor ze toegankelijker worden voor een breder publiek",  aldus nog Van den Berghe.

Delhaize kondigde trouwens een permanente prijsdaling aan op meer dan 1.000 producten, waaronder yoghurt, rijst, kaas, rauwe ham, ontbijtspek en erwtensoep. "Dat is mogelijk dankzij kostenbesparingen en de verbetering van onze aankoopvoorwaarden", luidt het in een persbericht.

Delhaize België telt momenteel 792 winkels en 17.000 personeelsleden. De distibutieketen haalde in 2009 een marktaandeel van 25,7 procent en realiseerde een omzet van 4,6 miljard euro. Wereldwijd is de groep actief in 6 landen met een netwerk van 2.732 winkels en 138.000 medewerkers.

 

bron eigen verslaggeving

01/04/2010