Delhaize verstevigt marktleiderschap in België
Supermarktketen Delhaize heeft de eerste drie maanden van het jaar zijn omzet in België zien stijgen tot 1,1 miljard euro. De distributeur beklemtoont dat de succescijfers niet alleen toe te schrijven zijn aan de malaise bij Carrefour. Michel Eeckhout, CEO van Delhaize België, verwijst voor de groei naar prijsverlagingen en sterke merchandisingacties.
Supermarktketen Delhaize heeft de eerste drie maanden van het jaar zijn omzet in België met 5,2 procent zien stijgen tot 1,1 miljard euro. Als je het effect van winkelopeningen en –sluitingen wegfiltert, dan kom je op een groei van 4,3 procent uit.
De distributeur beklemtoont dat de succescijfers niet alleen toe te schrijven zijn aan de malaise bij de concurrentie, maar verwijst voor de groei naar sterke merchandisingacties en een betere prijspositionering. Michel Eeckhout, CEO van Delhaize België, wijst erop dat de crisis bij Carrefour vanaf de tweede helft van februari, dus pas halverwege het eerste kwartaal, merkbaar was. "Het Carrefour-effect is al bij al marginaal. Onze opwaartse trend is al veel eerder ingezet", zegt hij.
Al vijftien maanden op rij zit ook het marktaandeel in de lift, tot ongeveer 26 procent van de Belgische markt. Daarmee is Delhaize marktleider, op de voet gevolgd door Carrefour en Colruyt. Ook de bedrijfswinstmarge verbeterde tot 5,3 procent in België, de hoogste marge in ruim tweeënhalf jaar. Dat vloeit volgens het bedrijf onder meer voort uit betere onderhandelingen met zijn leveranciers, waardoor de kosten beperkt konden worden.
Terwijl Delhaize vroeger vooral zijn assortiment in de verf zette, profileert het zich nu ook volop als aanbieder van goedkope prijzen. Dat leidt tot zenuwachtigheid bij traditionele prijsvechters als Aldi, Lidl en Colruyt. Eeckhout gaat er prat op dat de prijsverlagingsgolf van april al de vijfde was in anderhalf jaar. Duizend artikelen werden toen in prijs verlaagd. Volgens concurrent Colruyt was dat echter niet meer dan een marketingstunt.
bron Belga/De Morgen
06/05/2010
gerelateerde nieuwsberichten
- 09/02/2012 Carrefour mikt op prijsbewuste klant in grote campagne
- 18/01/2012 "Goedkopere producten zijn niet per definitie slechter"
- 21/11/2011 Albert Heijn plant 50 supermarkten in Vlaanderen
- 06/11/2011 Melkveehouders delen Fairebel-melk uit bij Carrefour
- 27/10/2011 Van Quickenborne wil oplossing voor 'dure supermarkten'
- 25/10/2011 Test-Aankoop: "Colruyt blijft goedkoopste supermarkt"
- 12/08/2011 VEVA dropt honderden varkenskoppen bij Delhaize
- 11/08/2011 VEVA gaat actievoeren aan distributiecentrum Delhaize
- 10/08/2011 "Verdeling kortingsbonus door Delhaize is loze belofte"
- 06/08/2011 Delhaize zal kortingsbonus toewijzen aan varkenshouders

T +32 (0)2 552 81 91 F +32 (0)2 552 81 93