Fischer Boel ambieert geen nieuwe ambtstermijn

Verstuur naar een vriend(in) Afdrukken

De Deense eurocommissaris voor Landbouw Mariann Fischer Boel ambieert geen verlenging van haar mandaat. Dat is maandag bevestigd door het kabinet van de Deense premier Lars Loekke Rasmussen. Fischer Boel lag vanwege haar liberaal beleid onder vuur bij verscheidene lidstaten. 


"Ik heb vijf boeiende jaren beleefd bij de Commissie, maar ze waren ook zeer zwaar wat het werkritme betreft", zo had Fischer Boel haar vertrek zondag reeds op de Deense televisiezender TV2 News aangekondigd. Fischer Boel heeft naar eigen zeggen goed nagedacht over haar besluit. De Deense wil meer tijd vrijmaken voor haar boerderij en haar gezin.

Fischer Boel ontkent dat politieke druk van grote lidstaten aan de basis van haar vertrek ligt, maar ze beseft wel dat "de Fransen niet zullen wenen om het feit dat ik niet bij de Commissie blijf". Niet enkel in Frankrijk en Duitsland, maar ook in Wallonië lag Fischer Boel steeds meer onder vuur. Er wordt haar kwalijk genomen dat ze de crisis in de melksector niet wil bestrijden met een beperking van de productiequota. 

Waals viceminister-president André Antoine (cdH) beschuldigde Fischer Boel zondag nog van "autisme". "Dat ze terugkeert van waar ze komt", fulmineerde hij. Minister van Landbouw Benoît Lutgen (cdH) nam maandag "akte" van de beslissing van de eurocommissaris. Hij hoopt dat de opvolger van Fischer Boel beseft dat er regulerend moet opgetreden worden op de landbouwmarkt.

Een heel ander geluid weerklinkt bij onze noorderburen. "Fischer Boel is een daadkrachtige, toekomstgerichte en moedige commissaris", vindt de Nederlandse landbouwminister Gerda Verburg. "Zo’n commissaris hebben wij ook in de toekomst nodig". De minister prijst het Deense lid van de Europese Commissie voor haar vermogen om beleidslijnen duidelijk uit te tekenen en er daarna ook aan vast te houden, ook bij tegenwind.

Het mandaat van de huidige Europese Commissie verstrijkt eind oktober.

 

bron eigen verslaggeving

14/09/2009

Delen op facebook