Floraliën kregen 307.234 bezoekers over de vloer

Verstuur naar een vriend(in) Afdrukken

De Gentse Floraliën kregen de afgelopen tien dagen 307.234 bezoekers over de vloer. “We kregen opvallend veel bezoek uit Wallonië en het noorden van Frankrijk. Door de aswolk waren er bij aanvang minder buitenlandse bezoekers, maar daar kwam snel verandering in. En met 493 journalisten was de journalistieke belangstelling enorm”, aldus de organisatoren.


Ruim een maand duurt het om de Floraliën op te bouwen, maar in minder dan een week is alles afgebroken. De bezoekers van de laatste nocturne op zondagavond waren nauwelijks de deur uit of de afbraak werd al gestart. “Vanaf 1 uur ’s nachts zijn we begonnen met alle waardevolle stukken weg te halen, zoals zitbanken, fonteinpompen, enz.”, legt Peter Block uit.

Vanaf 7 uur ’s morgens was het aan de bloemisten en standhouders om planten te verwijderen. Op een paar grote bomen en planten na moest alles om 22 uur buiten zijn. De kleine planten en zeker heel wat bloemen gingen rechtstreeks naar de composthoop. De grote en waardevolle planten werden zorgvuldig ingepakt en terug naar de kwekerijen getransporteerd. Daarna werd gestart met het uitbreken van de wandelwegen.

Dinsdag waren vrachtwagens een hele dag in de weer om de aangevoerde aarde opnieuw uit de hallen te halen. “Tegen vrijdagavond moet alles weg zijn en moet Flanders Expo er opnieuw opgeruimd en kraaknet bij liggen”, aldus De Block. De organisatoren zijn heel tevreden over de 34ste editie van de Floraliën. “We hebben heel wat positieve commentaar en leuke reacties gekregen. Ook de grootste Chinese televisiezender CNA besteedde voor het eerst ruim aandacht aan de bloemen- en plantententoonstelling”.

 

bron Het Laatste Nieuws/eigen verslaggeving

27/04/2010