Materne gaat mousseline van belgica-appels maken

Verstuur naar een vriend(in) Afdrukken

Vanaf oktober zal er mousseline van belgica-appels in de winkelrekken van de grootwarenhuizen liggen. De Belgische Fruitveiling heeft hierover een akkoord gesloten met Materne, marktleider en fruitspecialist op de Belgische markt van confituren en compotes. “Het is de eerste keer dat Materne zijn naam verbindt aan een appelras”, zegt Filip Lowette, directeur van de Belgische Fruitveiling.


Materne-Confilux werd opgericht in 1888 en staat al generaties lang bekend om zijn kwaliteit. De Belgische Fruitveiling (BFV) heeft de fruitverwerker nu kunnen overtuigen dat het expliciet op het etiket zal vermelden dat het om mousseline van belgica-appels gaat. “Deze samenwerking geeft de fruittelers extra zekerheid. Naast de afzet van het kwaliteitsfruit, zijn telers er nu ook zeker van dat ze het industriefruit van de belgica-appel kunnen afzetten. Dat zorgt voor een evenwichtige middenprijs”, weet Lowette.

Belgica is een kruising van de authentieke appelrassen Vlijtingse Krakers en Bellefleur de Hermée. “Belgischer kan niet”, aldus de directeur van BFV. “Het waren fruittelers Jean Moors en zijn zoon Jos uit Grote Spouwen die deze hoogstamrassen veredelden. In 2003 werd het ras voor het eerst aangeboden en in amper 6 jaar is het uitgegroeid tot een succesverhaal”.

Het appelras is exclusief als clubras verbonden aan de Belgische Fruitveiling in Sint-Truiden. In totaal zijn er een 50-tal telers. De voorbije vijf seizoenen werden ongeveer 300.000 bomen aangeplant. Die zouden de komende vijf jaar een verdubbeling van de productie moeten opleveren. “Voor 2009 wordt een aanvoer verwacht van 2,5 miljoen kilo. Binnen vijf jaar moet die zo’n 5 miljoen kilo bedragen”, klinkt het.

Belgica is ongeveer 14 dagen tot 3 weken vroeger rijp dan het belangrijkste ras in ons land, jonagold. Op dit ogenblijk ligt de nieuwe oogst belgica-appels in de winkels. De eerste lading klokte twee weken geleden prijzen tot 1,40 euro per kilo.

 

bron Het Belang van Limburg

10/09/2009