Nederlandse dierenartsen schrappen antibioticumsoort
Dierenartsen stoppen met het voorschrijven van antibioticasoort cefalosporinen bij pluimvee omdat het gevaar kan opleveren voor de volksgezondheid. Dat heeft de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Diergeneeskunde (KNMvD) vrijdag laten weten naar aanleiding van berichtgeving in het NOS-journaal. Bij mensen met een ernstige bacteriële infectie geldt het antibioticum immers als laatste redmiddel.
De KNMvD en veterinair deskundigen hebben bij dierenartsen aangedrongen op de maatregel. Het preventief voorschrijven van het medicijn bij kuikens kan namelijk bijdragen aan resistentie van bacteriën tegen het antibioticum, zo meldt de maatschappij voor diergeneeskunde.
Het medicijn wordt ook gebruikt bij mensen met een ernstige bacteriële infectie. Bij mensen geldt dit antibioticum als laatste redmiddel. "Daarom zouden dierenartsen terughoudend moeten zijn met het gebruik van het middel bij dieren", klinkt het bij de KNMvD.
Daarnaast is er in Europa voor cefalosporinen geen maximale residulimiet bij pluimvee vastgesteld. Die maximale residulimiet wordt gehanteerd om de wachttijd voor vlees bij gebruik van het antibioticum te bepalen. "Alle reden om vanuit de diergeneeskunde deze stap te nemen", aldus nog de KNMvD.
bron Belga/eigen berichtgeving
08/03/2010
gerelateerde nieuwsberichten
- 01/02/2012 Consumentenbond in Nederland boos om ESBL in kipfilet
- 24/01/2012 Zuivelsector maakt reductie antibioticagebruik concreet
- 23/01/2012 Boerenbond zet zich in voor daling antibioticagebruik
- 23/01/2012 Veehouderij mikt op snelle daling antibioticagebruik
- 06/01/2012 VS tracht preventief gebruik antibiotica in te dammen
- 17/11/2011 Europees actieplan tegen antibioticaresistentie
- 04/11/2011 "Antibioticagebruik in veehouderij eerst goed opmeten"
- 03/11/2011 EU-parlement wil strategie om antibiotica te vrijwaren
- 20/09/2011 WHO voert strijd tegen resistentie antibiotica op

T +32 (0)2 552 81 91 F +32 (0)2 552 81 93