Ophef rond nieuw landbouwbedrijf in agrarisch gebied
In de Vlaams-Brabantse gemeente Hoegaarden is opnieuw ophef ontstaan rond een mogelijke nieuwe inplanting van een landbouwbedrijf in agrarisch gebied. Landbouwer Koen Hendrix heeft een aanvraag ingediend om in het dorpscentrum een loods te bouwen van 1.450 vierkante meter. Buurtbewoners vrezen geur- en verkeershinder en zijn van mening dat het dorpsuitzicht bezoedeld wordt.
Het is niet de eerste keer dat buurtbewoners in Hoegaarden protesteren tegen de nieuwe inplanting van een landbouwbedrijf. In deelgemeente Meldert is er ook al enkele jaren commotie rond een varkensbedrijf. Aanvankelijk wilde de boer op zijn huidige locatie in het centrum van het dorp een nieuwe stal bouwen, maar daar kreeg hij geen vergunning voor.
Vervolgens diende hij een aanvraag in om buiten de dorpskom, in agrarisch gebied, een volledig nieuw bedrijf op te trekken. Opnieuw kwam er protest van buurtbewoners en natuurverenigingen. Na heel wat geharrewar verleende minister Muyters eind vorig jaar dan toch de bouw- en milieuvergunning. Daarop trok Natuurpunt naar de Raad van State die de vergunningen opnieuw schorste.
Nu lijkt er opnieuw commotie te ontstaan rond de inplanting van de landbouwloods van Koen Hendrix tegenover het kerkhof van Hoegaarden. De loods moet onderdak bieden aan dieren en machines en er wordt een woonhuis in geïntegreerd. Buurtbewoners maken zich zorgen omdat al die machines door het dorpcentrum zullen moeten. “Zware landbouwmachines horen niet thuis in een residentiële straat. Bovendien komt de veiligheid van de kinderen in het gedrang”, klinkt het.
Ook het feit dat de loods naast het kerkhof zou komen te liggen, kan problemen opleveren. “Hoe gaat de landbouwer door de straat kunnen met zijn machines wanneer er een begrafenisstoet door moet?”, vragen de omwonenden zich af. Daarnaast vrezen ze dat er geurhinder zal zijn van de stallen en dat het dorpszicht om zeep zal zijn. “We verliezen het mooie uitzicht op de kerk en de bovenkant van de vallei en bovendien komt de loods te liggen aan het begin van een hollewegenwandeling. En dat terwijl Hoegaarden meer toeristen wil aantrekken”.
De gemeente wacht het openbaar onderzoek af vooraleer zich uit te spreken over de kwestie. “Dat onderzoek loopt tot 28 februari. We moeten ook de adviezen afwachten van zowel de dienst landbouw als van andere instanties. Wat wel zeker is, is dat de inplantingsplaats in agrarisch gebied ligt”, zegt burgemeester Jean-Pierre Taverniers.
bron Het Laatste Nieuws/eigen verslaggeving
05/02/2010
gerelateerde nieuwsberichten
- 23/06/2010 Tuinaanlegbedrijven op hun plaats in agrarisch gebied?
- 14/05/2010 Actiecomités halen hun slag thuis in Hoegaarden
- 22/04/2010 Geen vergunning voor landbouwloods in Hoegaarden
- 12/04/2010 Raad van State schorst nu ook bouwvergunning Meldert
- 02/04/2010 Natuurpunt misnoegd over promofilmpje voor platteland
- 26/03/2010 Positief advies voor landbouwloods in Hoegaarden
- 03/03/2010 Groen! dient bezwaar in tegen nieuw tuinbouwbedrijf
- 30/01/2010 "Afbakening agrarisch gebied onverwijld verder zetten"
- 06/01/2010 Raad van State schorst vergunning varkensstal Meldert
