Opnieuw huiszoekingen bij veilingen naar prijsafspraken
Bij de groenten- en fruitveilingen van Hoogstraten en Sint-Katelijne-Waver vonden woensdag huiszoekingen plaats. Dat meldde de VRT-radio en werd aan Belga bevestigd door de betrokken bedrijven. De huiszoekingen kaderen in een onderzoek bij de Raad voor de Mededinging. Voor de veiling van Sint-Katelijne-Waver is het de tweede dag op rij dat het speurders over de vloer krijgt.
Dinsdag liet het Auditoraat bij de Raad voor de Mededinging weten dat de Algemene Directie Mededinging op verzoek van het auditoraat dinsdag huiszoekingen heeft verricht bij verschillende veilingen. Het onderzoek wordt gevoerd door auditeur Karel Marchand. Hij wilde echter niets kwijt over de huiszoekingen om het geheim van het onderzoek en het vermoeden van onschuld niet te schaden.
In beide veilingen startte woensdag omstreeks 10 uur de huiszoeking. Directeur Gaston Opdekamp van de Veiling Hoogstraten zei dat de speurders woensdagochtend bij opening van de kantoren voor de eerste maal arriveerden. Bij de Mechelse Veilingen in Sint-Katelijne-Waver zijn de speurders woensdag al voor de tweede dag op rij op bezoek. Beide bedrijven wilden verder geen commentaar geven.
Ook in Nederland heeft de Mededingingsautoriteit (NMa) deze week bedrijfsbezoeken gebracht aan acht ondernemingen die groenten en fruit afzetten. Daarnaast heeft de kartelwaakhond aan een aantal ondernemingen in de sector gevraagd om nadere inlichtingen. Bij de invallen in Nederlandse bedrijven werden 65 medewerkers ingezet, meer dan gebruikelijk bij dit soort onderzoeken.
Volgens de NMa is het economisch belang van de groente- en fruitsector groot, gezien de omzet van 12 miljard euro per jaar. De mededingingsautoriteit ziet de sector als een "belangrijk aandachtsveld", omdat er veel samenwerkingsverbanden zijn. Dat zou een verhoogd risico met zich brengen om afspraken te maken over prijzen of het verdelen van de markt. Of de bedrijven daadwerkelijk onder één hoedje hebben gespeeld, is nog lang niet duidelijk.
bron Belga
29/07/2009
gerelateerde nieuwsberichten
- 20/04/2012 Omzetdaling veilingen zet rampjaar tuinbouw in de verf
- 13/03/2012 Bedrijven in confiserie beschuldigd van prijsafspraken
- 24/02/2012 "Eerste asperges van het jaar opvallend goedkoop"
- 13/02/2012 REO Veiling kent recordaanvoer winterprei
- 13/02/2012 "Belgische voeding 10 pct duurder dan in buurlanden"
- 16/01/2012 Mechelse Veilingen en Veiling Coöbra werken aan fusie
- 23/12/2011 Groenteveilingen hopen samen met telers op beter 2012
- 16/11/2011 Veilingen Brava en Greenpartners fuseren tot Coöbra
- 18/08/2011 "Contracten vervangen vrije prijsvorming in landbouw"
- 05/04/2011 Omzet Belgische veilingen steeg met 28,6 pct in 2010

T +32 (0)2 552 81 91 F +32 (0)2 552 81 93