Schauvliege wil jacht opschorten door vrieskou

Verstuur naar een vriend(in) Afdrukken

Het kabinet van de Vlaamse minister van Leefmilieu, Natuur en Cultuur Joke Schauvliege (CD&V) bereidt de tijdelijke opschorting van de jacht voor wegens de vrieskou. Dat laat het kabinet donderdag weten in een persmededeling. Vogelbescherming Vlaanderen had daar woensdag om gevraagd om de dieren de kans te geven hun energiereserves te sparen.


De winterse koude die nu al enkele weken aanhoudt, verzwakt de dieren: hun voedselbronnen zijn door de sneeuw en het ijs al een tijdje onbereikbaar. "De verstoring die de jacht in deze winterse omstandigheden met zich meebrengt, kan nefast zijn voor (trek)vogels en andere in het wild levende dieren", luidt het.

Volgens Vogelbescherming Vlaanderen kan minister Schauvliege bij zeer harde of langdurige vorst de jacht tijdelijk opschorten. Het kabinet bevestigt donderdag dat er daarover een dringende adviesvraag is gesteld aan de MINA-raad. De opschorting van de jacht gaat echter pas in op het moment van publicatie in het Belgisch Staatsblad.

Het voorstel schort de jacht in eerste instantie op tot 20 januari 2010. Er is wel de mogelijkheid om die jachtvrije periode eventueel met tien kalenderdagen te verlengen, afhankelijk van de weersomstandigheden.

 

bron Belga

07/01/2010