VN gaat boerencoöperaties in 2012 extra ondersteunen
Door samen te werken, kunnen miljoenen kleinschalige boeren in ontwikkelingslanden hun levensomstandigheden verbeteren. Met die verklaring zetten drie VN-organisaties in de verf dat coöperaties ontzettend belangrijk zijn voor de voedselzekerheid. Ook de Belgische ngo Trias kondigt extra activiteiten aan in 2012, het Internationaal Jaar van de Coöperaties.
De Voedsel- en Landbouworganisatie (FAO), het Internationaal Fonds voor Landbouwontwikkeling (IFAD) en het Wereldvoedselprogramma (WFP) benadrukten op het openingsevent voor het Internationaal Jaar van de Coöperaties in New York dat het belang van coöperaties onmogelijk overschat kan worden. Wereldwijd maken meer dan 800 miljoen mensen over alle sectoren heen deel uit van een coöperatie. Coöperaties scheppen 100 miljoen jobs, dat is een vijfde meer dan de tewerkstelling die multinationals genereren.
De FAO, IFAD en WFP gaan zich in 2012 extra inspannen voor de boerencoöperaties. De VN-organisaties ondersteunen coöperaties van boeren zodat zij zeker zijn van voldoende voedsel, een surplus produceren dat verkocht kan worden op de markt en hun levensstandaard uiteindelijk verbetert. Door zich te verenigen, kunnen kleinschalige boeren bijvoorbeeld betere contractvoorwaarden onderhandelen en lagere prijzen bedingen voor hun zaaigoed, meststoffen en machines. Bovendien weet de boer zich gesterkt in zijn rechten op landbouwgrond en dienen zich nieuwe marktkansen aan voor coöperaties.
bron eigen verslaggeving | beeld Trias
12/11/2011
gerelateerde nieuwsberichten
- 03/05/2012 AVEVE en Milcobel in EU-top 100 van landbouwcoöperaties
- 23/03/2012 Cera plaatst coöperatief ondernemen centraal in 2012
- 22/03/2012 Coopburo looft steun uit voor coöperatief ondernemen
- 12/03/2012 Cera biedt adviesdienst voor coöperaties aan
- 17/02/2012 EP zet licht op groen voor producentenorganisaties melk
- 26/01/2012 Coöperaties kunnen volgens FAO honger helpen bestrijden
- 19/01/2012 Peeters maakt van GLB en prijsvolatiliteit prioriteit
- 16/01/2012 Copa-Cogeca zet belang van coöperaties in de verf
- 06/11/2011 Melkveehouders delen Fairebel-melk uit bij Carrefour

T +32 (0)2 552 81 91 F +32 (0)2 552 81 93