Varkensfokkerij Hypor neemt Canadese concurrent over
Varkensfokkerijorganisatie Hypor neemt het Canadese bedrijf Designed Genetics over. Met de overname versterkt Hypor zijn leidende positie in de varkensfokkerij van eindberen van het Duroc-ras. Hypor is de varkensdivisie van Hendrix Genetics uit Nederland, een fokkerijbedrijf met een belangrijke marktpositie in zowel de pluimvee- als de varkensfokkerij.
Designed Genetics uit het Canadese Lockport in Manitoba is sterk in de fokkerij van Duroc-vleesvarkens. Duroc is een varkensras dat bekend staat om zijn vitaliteit en sappig vlees. Het bedrijf is actief in Azië en Amerika, markten waarin het naar eigen zeggen de laatste 25 jaar een uitstekende reputatie heeft opgebouwd.
De activiteiten van Designed Genetics zullen volledig worden geïntegreerd in Hypor, de varkensfokkerijdivisie van het Nederlandse fokkerijbedrijf Hendrix Genetics. Hoofdaandeelhouder Paul Riese van Designed Genetics blijft samen met zijn familie een actieve rol vervullen binnen het bedrijf. In een verklaring zegt hij blij te zijn dat de familietraditie door Hypor wordt voortgezet.
Hendrix Genetics timmert de laatste jaren ook in de varkensfokkerij nadrukkelijk aan de weg. Directeur Thijs Hendrix van Hendrix Genetics verwijst naar het visiedocument dat het bedrijf opstelde in 2005. “We hebben toen gezegd dat we ons zowel in de varkens- als de pluimveefokkerij duidelijk willen positioneren. Tot nu toe lukt dat vrij behoorlijk”.
Hypor nam twee jaar geleden met het Franse fokkerijbedrijf France Hybrides al een belangrijke Duroc-varkensfokkerij over. Vorig jaar werd het Canadese Duroc-fokkerijbedrijf Shade Oak Swine ingelijfd. Via allianties en overnames kon het bedrijf ook in China en de Filippijnen al markt verwerven. Met de overname van Designed Genetics heeft Hypor nu een sterke positie uitgebouwd in de wereldwijde Duroc-varkensfokkerij.
Manager Antoon van den Berg van Hypor ziet de overname van Designed Genetics als een natuurlijke stap in de verwezenlijking van de doelstelling van Hypor om zijn positie op de wereldmarkt verder uit te bouwen. "Hypor wil een complete portfolio van de hoogste kwaliteit genetica aanbieden", licht hij de ambities toe.
bron Agrarisch Dagblad
21/05/2010
gerelateerde nieuwsberichten
- 03/02/2012 Heeft groei Duitse vleesindustrie het plafond bereikt?
- 25/01/2012 Nieuwe evoluties in fokkerij en selectie van varkens
- 15/11/2011 "Meer denken aan geld verdienen en minder aan groeien"
- 08/11/2011 "Chinese varkensproductie in dalende lijn"
- 20/09/2011 Nederlandse varkensstapel blijft verder stijgen
- 16/08/2011 "Er is geen uitweg uit de crisis voor de varkenssector"
- 12/08/2011 VEVA dropt honderden varkenskoppen bij Delhaize
- 18/07/2011 Helft zeugenhouders in problemen met groepshuisvesting
- 29/04/2011 "Onrendabele varkensbedrijven houden crisis in stand"
- 17/01/2011 "Prijzenobservatorium zal varkensprijs snel analyseren"
gerelateerde duiding
- 14/02/2011 Onderzoek als hefboom voor rendabelere varkenshouderij
- 11/01/2010 Timo Delveaux en Pieter Van Ommeslaeghe - Departement Landbouw en Visserij
- 04/05/2009 Geert Rombouts - Ratllerow Seghers
- 02/03/2009 Thierry Smagghe - Febev
- 21/06/2008 Vleesproductie in Vlaanderen
- 15/03/2008 André Bracke - Veva
- 20/02/2007 Immunocastratie voor welzijn van big én boer

T +32 (0)2 552 81 91 F +32 (0)2 552 81 93