"Varkenshouders kregen slechts 2 euro van Colruyt"
De varkenshouders hebben slechts 2 tot 2,25 euro per varken ontvangen van Colruyt als antwoord op de aanhoudende crisis in de varkenshouderij in plaats van de beloofde vier euro. “Wij roepen Colruyt op om dit te onderzoeken en dit zo snel mogelijk recht te zetten. We zijn niet gediend van image building op de kap van de producent”, stelt de Vereniging voor Varkenshouders (VEVA) in een open brief.
Toen de varkensprijzen onder impuls van de Duitse dioxinecrisis in januari verder kelderden, besloot supermarktketen Colruyt haar steentje bij te dragen en een tijdelijke tegemoetkoming van vijf euro te voorzien per varken dat volgens het Colruyt-lastenboek werd gekweekt. De steunmaatregel die tot 11 februari van kracht was, werd gefinancierd door de Groep Colruyt, de toeleveringsbedrijven en de mengvoederfabrikanten.
Volgens VEVA is er toen beslist dat Colruyt vier euro per Colruyt-varken betaalt dat het zelf vermarkt. BEMEFA zou daar één euro per varken bijleggen, weliswaar onrechtstreeks onder de vorm van het uitstellen van de prijsstijging van het veevoeder tot 16 februari 2011. De slachthuizen en versnijders waren op hun beurt akkoord om vier euro bij te leggen voor de Colruyt-varkens die niet door de keten werden vermarkt.
“Maar in de praktijk moeten wij vaststellen dat de varkensboeren geen vier euro, maar slechts 2 tot 2,25 euro per varken hebben ontvangen. Wij vragen dan ook dat Colruyt dit dringend onderzoekt en rechtzet”, stelt VEVA. Als dat niet gebeurt, voelt de organisatie zich genoodzaakt om alle Colruyt-varkenshouders te adviseren hun leveringen stop te zetten. “Wij roepen de Colruyt-varkenshouders ook op om het beloofde geld voor de geleverde varkens op te eisen.”
bron eigen verslaggeving
18/02/2011
gerelateerde nieuwsberichten
- 09/05/2012 "De situatie in de varkenshouderij blijft zorgwekkend"
- 03/05/2012 Colruyt Group kiest voor scharreleieren in eigen merken
- 02/05/2012 Colruyt weigert 25 leveranciers na sociale audits
- 25/04/2012 Colruyt is bedrijf met beste reputatie in Belgiƫ
- 23/04/2012 Colruyt lanceert huismerk voor vegetarische voeding
- 11/04/2012 Varkensloket officieel boven het doopvont
- 05/03/2012 Groen trekt overheidssteun varkenshouderij in twijfel
- 29/02/2012 Marianne Vandenberghe nieuwe voorzitter van VEVA
- 14/02/2012 "Varkenshouders werken gemiddeld al jaar met verlies"
- 03/02/2012 Heeft groei Duitse vleesindustrie het plafond bereikt?

T +32 (0)2 552 81 91 F +32 (0)2 552 81 93