"Verdeling kortingsbonus door Delhaize is loze belofte"
De Vereniging voor Varkenshouders zat dinsdagnamiddag rond de tafel met Delhaize. VEVA eiste dat de warenhuisketen zijn aankoopbeleid ongemoeid laat. De belofte die Delhaize aan ABS en Boerenbond deed om de korting aan het adres van de leveranciers van varkensvlees onder de varkensboeren te verdelen, noemt VEVA een ongeloofwaardige houding van "eerst geld afpakken om het vervolgens 'genereus' te verdelen".
Net zoals ABS, Boerenbond en Groene Kring, haalde VEVA scherp uit toen bekendraakte dat Delhaize in tijden van diepe crisis voor de varkenssector een "nóg lagere prijs" voor varkensvlees eiste. Waar ABS en Boerenbond instemden met het integraal overmaken van de kortingsbonus aan de varkenshouders, gelooft VEVA niet in een systeem van herinvesteren van de efficiëntiewinst in de varkenshouderij. "Vleesleveranciers die kortingen moeten ophoesten, zullen deze doorrekenen aan de producent, met nóg lagere prijzen voor de boer zijn levend varken tot gevolg", luidt het.
VEVA gelooft naar eigen zeggen wel in een bonussysteem om een positieve prijzenspiraal teweeg te brengen, maar dan één waarbij het varkensvlees voor een meer eerlijke prijs in de winkel wordt verkocht, waarbij de extra marge van de grootwarenhuizen onder de varkensboeren wordt verdeeld.
Tijdens het overleg eiste VEVA dan ook dat de kortingen aan het adres van de leveranciers teruggeschroefd worden naar nul procent. De delegatie van het grootwarenhuis wou tijdens het overleg die eis niet inwilligen noch verwerpen wegens gebrek aan mandaat en beloofde woensdag een antwoord over te maken. Woensdagavond had Delhaize nog niets van zich laten horen. De keten liet tijdens het overleg reeds verstaan dat de eis van VEVA moeilijk lag omdat zij reeds een akkoord met ABS en Boerenbond heeft om die korting onder de varkensboeren te verdelen.
bron eigen verslaggeving
10/08/2011
gerelateerde nieuwsberichten
- 18/05/2012 De Tijd ziet in Delhaize overnameprooi voor Ahold
- 09/05/2012 "De situatie in de varkenshouderij blijft zorgwekkend"
- 11/04/2012 Varkensloket officieel boven het doopvont
- 21/03/2012 Delhaize kondigt nog maar eens prijsverlagingen aan
- 08/03/2012 Delhaize Belgiƫ heeft moeilijk jaar achter de rug
- 05/03/2012 Groen trekt overheidssteun varkenshouderij in twijfel
- 05/03/2012 Delhaize stort 1e schijf van 44 euro per zeugenbedrijf
- 14/02/2012 "Varkenshouders werken gemiddeld al jaar met verlies"
- 10/02/2012 Delhaize spaart 12 ton vet uit met verbeteren gerechten
- 03/02/2012 Heeft groei Duitse vleesindustrie het plafond bereikt?

T +32 (0)2 552 81 91 F +32 (0)2 552 81 93