Vijf procent zonnepanelen schiet tekort
Vijf procent van de huidige zonnepanelen vertonen rendementsverlies, ook als ze nog maar pas geïnstalleerd zijn. Dit geldt voor panelen van verschillende producenten. Dat meldt het Maastrichtse controlebedrijf Solar Lab in Het Belang van Limburg en Gazet Van Antwerpen. De vaststelling van gebrekkige panelen wordt vooral problematisch wanneer de panelen niet onder de garantiebepalingen vallen.
Solar Lab is een jong bedrijf dat de efficiëntie van zonnepanelen meet met behulp van infraroodcamera's. Uit de resultaten van hun controles blijkt dat 4 tot 5% van de huidige zonnepanelen het gewenste rendement niet halen. "4 tot 5% van de panelen vertonen gebreken, ook al zijn ze pas geïnstalleerd. Het heeft onder meer te maken met slechte lasnaden die voor energieverlies zorgen. Maar ook uitwerpselen van vogels kunnen de panelen beschadigen", legt Joeri Beckers van Solar Lab uit in de Vlaamse kranten.
Extreme hitte zoals de laatste dagen zorgt evenmin voor een meeropbrengst op de investering in panelen. "Voor elke graad boven 25°C, neemt het vermogen van de zonnecellen af met 0,35%. 35°C op het dak is dus goed voor een verlies van 3,5%", rekent Solar Lab uit. De vaststelling van gebrekkige panelen wordt vooral problematisch wanneer de panelen niet onder de garantiebepalingen vallen. Vaak zijn daar volgens Solar Lab geen sluitende afspraken over gemaakt.
Uit het activiteitenverslag van het Vlaams Landbouwinvesteringsfonds (VLIF) blijkt dat het aantal investeringsdossiers in zonnepanelen vorig jaar licht steeg, van 307 in 2008 tot 363 in 2009. Het gemiddelde investeringsbedrag daalde, maar dat zou vooral het gevolg zijn van een daling van de prijs van zonnepanelen.
bron Het Belang van Limburg/Gazet Van Antwerpen
14/07/2010
gerelateerde nieuwsberichten
- 28/11/2011 Zonnepanelensector vraagt zelf lager belastingvoordeel
- 22/11/2011 België op 15e stek in landenindex hernieuwbare energie
- 21/11/2011 Schauvliege wil aanvaardingsplicht voor zonnepanelen
- 02/11/2011 Afgedankte zonnepanelen komen bij grofvuil terecht
- 25/10/2011 Eén op vier Vlaamse veehouders heeft zonnepanelen
- 21/10/2011 VREG wil grondige hervorming groenestroomcertificaten
- 06/10/2011 WWF: "Sociale en milieuwaarborgen nodig voor biomassa"
- 03/05/2011 Magnette gelooft in 100% hernieuwbare energie in 2050
- 17/02/2011 "Plattelandsbewoners aangewezen op CO2-rijke energie"
- 03/02/2011 WWF vraagt aanpassing levenswijze en duurzamer beleid

T +32 (0)2 552 81 91 F +32 (0)2 552 81 93